پاورپوینت جدا ساز ارتعاش در سازه – دانلود از رایگان فایل

فايل با عنوان پاورپوینت جدا ساز ارتعاش در سازه جهت دانلود آماده است

توضيحات مربوط به فايل پاورپوینت جدا ساز ارتعاش در سازه در زير نوشته شده است

پاورپوینت جدا ساز ارتعاش در سازه

پاورپوینت جدا ساز ارتعاش در سازه

 

همراه باتصویر

۳۰اسلاید

يكي از راه‌هاي مقاوم‌سازي سازه‌ها، كم كردن بار ساختمان است. اما از طرفي هم مي‌دانيم كه از بارهاي زنده در ساختمان نمي‌توان كم نمود. بنابراين بايد از بارهاي مُرده‌ي ساختمان تا حد امكان كم كرد كه منظور همان بارهاي سازه‌اي است. امروزه راه‌ها‌ي گوناگوني براي كم نمودن و سبك‌سازي بارهاي سازه‌اي ساختمان ارائه شده است اين روش يكي از راه‌هاي مقاوم‌سازي سازه‌ها در برابر زلزله است، اما آيا هميشه مي‌توان اين راه‌ها را ادامه داد؟ به همين دليل، دانشمندان و مهندسان در صدد برآمدند كه روش‌هاي جديدتري را براي جلوگيري از خسارات زلزله ارائه دهند.یکی از روش‌هاي ارائه شده ، جذب انرژي زلزله است. از مفيدترين راه‌هاي كنترل و كاهش ارتعاشات سازه، به كارگيري سيستم‌هاي جداسازي توده‌اي مي‌باشد.

فایل مشابه  دانلود حل تمرین کتاب هوش مصنوعی: یک رویکرد مدرن ویرایش دوم نویسنده راسل Artificial Intelligence A Modern Approach - دانلود از رایگان فایل

در این سیستم به جاي مقابله با زلزله در ساختمان‌ها سازه را همراه با زلزله می كنيم.  يعني در مواقعي كه زلزله به وقوع مي‌پيوندد سازه‌‌ي ما به جاي اين كه مثل يك جسم صلب  با نيروهاي زلزله مقابله كند. در ارتعاشات با زلزله همراه میشود و نيروهاي زلزله را  جذب می كند و سازه ميرايي‌هايي كه زلزله به سازه مي‌دهد را در درون خود خنثي می كند  و اين همان ميرا كردن سازه است. به اين نوع سازه‌ها، سازه‌هاي ديناميكي مي‌گويند.  امروزه در جهان سازه‌هاي ديناميكي فراواني وجود دارد كه خود انواع مختلفي دارند.

دریافت فایل

اگر نياز به اين فايل داريد روي قسمت دانلود در پايين کليک کنيد

فایل مشابه  پاورپوینت باغ فتح آباد تبریز - دانلود از رایگان فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *