پاورپوینت الزامات فضای مورد نیاز موتور خانه – دانلود از رایگان فایل

فايل با عنوان پاورپوینت الزامات فضای مورد نیاز موتور خانه جهت دانلود آماده است

توضيحات مربوط به فايل پاورپوینت الزامات فضای مورد نیاز موتور خانه در زير نوشته شده است

پاورپوینت الزامات فضای مورد نیاز موتور خانه

پاورپوینت الزامات فضای مورد نیاز موتور خانه

۲۵اسلاید

مقدمه

وقتي ساختمان جديدي طراحي مي شود به ندرت پيش مي آيد كه طراح تاسيسات براي طراحي و ترسيم نقشه هاي موتور خانه اطلاعات كافي در اختيار داشته باشد.

بنابراين اغلب براي تخمين فضاي مورد نياز موتورخانه و چيدن دستگاه هاي مختلف در اين فضا از برآوردهاي سرانگشتي استفاده مي شود.نوع سيستم تاسيساتي مورد استفاده ،شكل وتركيب ساختمان،وچندين پارامتر ديگر در برآورد فضاي لازم براي موتورخانه دخيلند.

فایل مشابه  پاورپوینت درمورد ساختمان داده‌ها و الگوريتم در سی پلاس - دانلود از رایگان فایل

طرح نهايي معمولا با ميان گيري بين آنچه مهندس تاسيسات مي خواهد وآنچه مهندس معمار راضي به تامين آن است،حاصل مي شود.گرچه ساختمانها از نظر طرح متفاوتند،اما تعيين مساحت لازم براي موتور خانه برپايه اصولي انجام مي گيرد كه براي بيشتر ساختمانها قابل اجراست.اين مساحت را اغلب مي توان برحسب درصدي از مساحت كل كف ساختمان بيان كرد.

فایل مشابه  پاورپوینت بررسی نقش و اهمیت اقلیم در معماری بناها - 120 اسلاید - دانلود از رایگان فایل

 

موتورخانه

موتورخانه (Mechanical room )فضا یا اتاقی است در یک ساختمان که به دستگاه های مکانیکی و کنترل کننده های الکتریکی ، اختصاص داده می شود. موتورخانه ها بنابر کاربری ساختمان و سیستم های تاسیسات آن در اندازه های مختلفی ساخته می شوند.

در ساختمان هایی که از سیستم های حرارت و سرمایش مرکزی استفاده می کنند ابعاد موتورخانه بزرگتر می شود. در این نوع از ساختمان ها تمامی تجهیزات تاسیساتی سیستم به یک فضا انتقال داده می شود که کنترل و تعمیر آن ها را آسان تر می کند. به محل قرار گرفتن این تجهیزات ، موتورخانه گویند.

فایل مشابه  دانلود پاورپوینت با موضوع مبانی اینترنت - دانلود از رایگان فایل

برای سیستم های تولید بخار (در نیروگاه ها ، بیمارستان ها ، هتل ها و ..) نیز موتورخانه تعبیه می شود که به آن موتورخانه بخار گفته می شود.

 

 

دریافت فایل

اگر نياز به اين فايل داريد روي قسمت دانلود در پايين کليک کنيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *