دانلود پاورپوینت کانی ها – دانلود از رایگان فایل

فايل با عنوان دانلود پاورپوینت کانی ها جهت دانلود آماده است

توضيحات مربوط به فايل دانلود پاورپوینت کانی ها در زير نوشته شده است

دانلود پاورپوینت کانی ها

کانی ماده‌ای است طبیعی، بلورین، جامد و غیرآلی که در ترکیب سنگ‌های پوسته زمین یافت می‌شود و دارای فرمول شیمیایی و ساختمان اتمی مشخص است. برخی کانی‌ها از یک عنصر خالص و بسیاری از آن‌ها از دو یا چند عنصر درست شده‌اند. واژه کانی از واژه فارسی کان گرفته شده‌است که در زبان عربی به آن معدن گفته می‌شود. بنابراین، کانی به ماده‌ای گفته می‌شود که به طور طبیعی از معدن (کان) به دست می‌آید و معدن بخشی از پوسته زمین است که در آن به اندازه چشم‌گیری، کانی یافت می‌شود. موادی مانند شیشه، چینی، آلیاژهای گوناگون، که انسان آن‌ها را ساخته‌است، و موادی مانند مروارید صدف، استخوان، عاج و بسیاری دیگر، که جان‌داران می‌سازند، کانی نیستند.

فایل مشابه  تشریح وحل المسائل کامل فارسی ریاضی عمومی ۱ - دانلود از رایگان فایل

تنها استثنا از این تعریف گرافیت و ذغال سنگ است که در حقیقت منبعی آلی دارند ولی در مسیر تکامل خود دستخوش تغییرات بسیار شده‌اند و در حقیقت به طور مستقیم ریشهٔ آلی ندارند.

فایل مشابه  دانلود مقاله لیپیدها - دانلود از رایگان فایل

مسالهٔ دیگر یخ است که بیشتر زمین شناسان طبق تعریف آن را کانی می‌دانند.

هالیت:(نمک طعام)

نمک طعام یا هالیت که یکی ازکانی های تبخیری است حاصل اشباع آب های شور در یک حوضه رسوبی تبخیری است که با خروج مولکولهای آب (که در واقع حلال هستند) املاح محلول در آب رسوب می کند و انواع نمک های تبخیری از آن جمله نمک طعام را پدید می آورد، برای ایجاد نهشته های تبخیری در محیط های دریایی و یا غیردریایی جدا از شرایط مساعد آب و هوایی، حوضه مناسب رسوب گذاری نیز ضروری است، چنان که برای تجمع مقدار زیاد نهشته های تبخیری، فرونشینی در کف حوضه لازم است. دیگر آنکه آب دریا بتواند بطور محدود به حوضه رسوبگذاری راه یابد مانند خلیج قره بغاز در ضلع خاوری درایی خزر که توسط کانالی کاهش آب مرداب بر اثر تبخیر جبران می شود.

فایل مشابه  نمونه سوال پیام نور (تاريخ رياضيات)رشته ریاضی رشته ریاضی محض رشته آمار و احتمالات در ریاضی ریاضیات و کاربردها(نیمسال دوم 91-90) - دانلود از رایگان فایل

شامل ۱۱ اسلاید powerpoint

دریافت فایل

اگر نياز به اين فايل داريد روي قسمت دانلود در پايين کليک کنيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *