دانلودتحقیق درباره معماري پارسي ۴۰ اسلاید – دانلود از رایگان فایل

فايل با عنوان دانلودتحقیق درباره معماري پارسي ۴۰ اسلاید جهت دانلود آماده است

توضيحات مربوط به فايل دانلودتحقیق درباره معماري پارسي ۴۰ اسلاید در زير نوشته شده است

دانلودتحقیق درباره معماري پارسي ۴۰ اسلاید

فرمت فایل : .ppt

تعداد اسلاید : ۴۰ اسلاید

قسمتی از متن :

معماري پارسي

استاد مربوطه

جناب مهندس عقيلي

ارائه دهندگان

رضوان نوع پرور ـ حجت رستماني

اصول معماري ايراني

هنر و معماري ايران از ديرباز داراي چند اصل بوده كه به خوبي در نمونه ‌ هاي اين هنر نمايان شده است. اين اصول چنين هستند:

مردم ‌ واري، پرهيز از بيهودگي، نيارش،

خوبسندگي و درون ‌ گرايي.

مردم ‌ واري: مردم ‌ واري به معناي رعايت تناسب ميان اندام ‌ هاي ساختماني با اندام ‌ هاي انسان و توجه به نيازهاي او در كار ساختمان ‌ سازي است.

پرهيز از بيهودگي: در معماري ايران تلاش مي ‌ شده كار بيهوده در ساختمان ‌ سازي نكنند و از اسراف ‌ پرهيز مي ‌ كردند.

فایل مشابه  پاورپوینت مجموعه مسکونی تانگو سوئد - دانلود از رایگان فایل

نيارش: واژه نيازش در معماري گذشته ايران بسيار بكار مي ‌ رفته است. نيارش به دانش ايستايي، فن ساختمان و ساختمانيه (مصالح)شناسي گفته مي ‌ شده است.

خودبسندگي: معماران ايراني تلاش مي ‌ كردند ساختمانيه مورد نياز خود را از نزديكترين مكان ‌ ها بدست آورند و چنان ساختمان مي ‌ كردند كه نيازمند به ساختمانيه جاهاي ديگر نباشد و خودبسنده باشند.

درون ‌ گرايي: اصولاً در ساماندهي اندام ‌ ها گوناگون ساختمان به ويژه خانه ‌ هاي سنتي، باورهاي مردم، بسيار كارساز بوده است. يكي از باورهاي مردم ايران، ارزش نهادن به زندگي شخصي و حرمت آن و نيز عزت نفس ايرانيان بوده كه اين امر به گونه ‌ اي معماري ايران را درونگرا ساخته است.

فایل مشابه  هتل 3 بعدی اسکچاپی ...... G9 ..... شامل (تنها) فایل 3 بعدی اسکچاپی ..... کلیپ را مشاهده نمایید. - دانلود از رایگان فایل

معماري پيش از پارسي

تا پيش از كوچ آرياييان به ايران، تيره ‌ ها و ملت ‌ هايي نه چندان شناخته شده در ايران زندگي مي ‌ كردند كه معماري پيشرفته ‌ اي داشتند.

تپه زاغه: يكي از مراكز اوليه استقرار كشاورزي در ايران است. اين مكان در دشت قزوين قرار دارد و آثار مهمي از اواخر هزاره هشتم تا اواسط هزاره پنجم پيش از ميلاد در آن بدست آمده است.

شيوه معماري پارسي

شيوه پارسي، نخستين شيوه معماري ايران است كه روزگار هخامنشيان تا حمله اسكندر به ايران، يعني از سده ششم پيش از ميلاد تا سده چهارم را دربر مي ‌ گيرد.

يكي از ويژگي ‌ هاي ايرانيان كهن و هنرمندان آنها، باور به تقليد درست بوده كه آن را بهتر از نوآوري مي ‌ دانستند. تقليد يا برداشتي كه منطق داشته باشد و با شرايط زندگي سازگار باشد. آریایی ‌ ها چون مردمی کشاورز بودند و در سرزمینی آباد و خرم زیسته بودند، خوبی آشتی جو و سازگار داشتند. به گمان فراوان آريايي ‌ ها هنگام كوچ و گذر از كنار درچه اروميه، در برخورد با معماران ارارتويي، از آن الگو گرفته و آن را برساو كرده ‌ اند (برساو كردن برابر الگو گرفتن از نگاره ‌ هاي طبيعت و دگرگون كردن آنها به ريخت ‌ هاي ناب هندسي است). مردم ایران از هزاران سال پیش، از چنین شیوه معماری پیروی می ‌ کرده ‌ اند، چنانکه مردم ابیانه و افوشته (در نطنز) هم که نامی از ارارتو نشنیده ‌ اند چنین کرده ‌ اند.

فایل مشابه  هتل 3 بعدی اسکچاپی ...... G3 ..... شامل (تنها) فایل 3 بعدی اسکچاپی ..... کلیپ را مشاهده نمایید. - دانلود از رایگان فایل

دریافت فایل

اگر نياز به اين فايل داريد روي قسمت دانلود در پايين کليک کنيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *