تحقیق در مورد ایمانوئل کانت – دانلود از رایگان فایل

فايل با عنوان تحقیق در مورد ایمانوئل کانت جهت دانلود آماده است

توضيحات مربوط به فايل تحقیق در مورد ایمانوئل کانت در زير نوشته شده است

تحقیق در مورد ایمانوئل کانت

 فرمت فایل : word  (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات ۴۲ صفحه فهرست

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عنوان

صفحه

پیشگفتار

۲

زندگینامه

۴

کانت چه مي گويد؟

۹

قانون آزادی، حکومت جمهوری و صلح جاودان

۱۳

منابع

 

۳۴

 

 

 

پیشگفتار

ایمانوئل کانت (Immanuel Kant) در ۱۷۲۴ در پروس شرقی متولد شد.زندگی او خالی از فراز و نشیب بود . ازدواج نکرد ، از زادگاه خود هرگز زیاد دور نشد و در آنجا مدت ۲۷ سال استاد منطق و فلسفه بود.

فایل مشابه  تحقیق در مورد اخلاق زيست محيطي - دانلود از رایگان فایل

کانت معتقد بود گزاره هایی وجود دارد که عقل توانایی داوری در مورد آنها را ندارد مثلا اگر بگویی جهان آغازی در زمان داشته یا بگویی چنین آغازی نداشته است ، هیچ یک از این دو بی معنا نیست و عقل نمی تواند میان این دو یکی را برگزیند .

همچنین او به این نتیجه رسیده بود که عقل و تجربه هیچ کدام مبنای محکمی برای دعوی وجود خدا نیست . آنجایی که پای عقل و تجربه می لنگد خلایی پدید می آید که می توان با ایمان پر کرد. کانت معتقد بود فرض بر وجود خدا یک ضرورت اخلاقی است. یعنی وجود خدا یا عدم وجود او با اینکه غیر قابل اثبات است به خاطر اخلاق باید فرض گردد. همچنین او باور داشت که باید مبانی ایمان مسیحی را نگه داشت. تفکر کانتی خطوط ممنوعی را برای عقل نشان می دهد که نباید انسان خطر ورود به آنها را بر خود هموار کرد و گرنه خطر فرو رفتن در اوهام در کمین است. کانت نشان می دهد عقل نمی تواند از حدودی فراتر رود بی آنکه به هذیان گویی و تناقض منجر شود چنانکه عقل در اثبات حقایق مابعدالطبیعی همیشه تناقض هایی را ایجاد می کند.

فایل مشابه  پاورپوینت فصل اول بخش چهارم اقتصاد علوم انسانی دهم - دانلود از رایگان فایل

کانت به این نتیجه رسید که علم انسانی به جهان پدیداری (اشیا آنگونه که پدیدار می شوند یا جهان در نظر ما ) می پردازد و دین به آنچه فی نفسه در جهان غیر قابل شناخت است می پردازد ( اشیا آنگونه که واقعا هستند یا جهان فی نفسه) پس علم و دین حاجتی به تعارض با هم ندارند . اما اگر آنچه می توانیم تجربه کنیم جهان پدیداری است پس چگونه می توانیم به وجود عالم فی نفسه اطمینان داشت ؟

دریافت فایل

اگر نياز به اين فايل داريد روي قسمت دانلود در پايين کليک کنيد

فایل مشابه  آزمون خلاقیت شغلی جزنی - دانلود از رایگان فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *